Wybielanie-zebow

Każdy doskonale wie, że na atrakcyjność naszego ciała wpływa kondycja fizyczna, muskulatura, czy też niska waga, a nawet dobra fryzura. Jak się jednak okazuje, oprócz tych czynników ogromną rolę odgrywa tu także kolor naszych zębów. Niestety te w wyniku picia kawy czy też herbaty, bardzo często tracą swoją śnieżnobiałą barwę, stając się żółte i brzydkie. Na szczęście możliwe jest przywrócenie im białego koloru, a to za sprawą wybielania. Jak się okazuje, obecnie stosuje w tym zakresie aż dwie techniki: laserową i nakładkową. Która będzie lepsza?

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów, czyli usuwanie z nich nabytego nieodpowiednią dietą zabarwienia, to proces dość trudny w domowych warunkach, ponieważ zajmuje wiele czasu. Można oczywiście używać do tego zadania środków, takich jak aktywny węgiel czy też kurkuma, lecz liczyć się trzeba z tym, że dobre efekty da się uzyskać często nawet dopiero po kilku miesiącach.
Nie dziwi zupełnie to, że coraz więcej osób sięga po metody profesjonalne, dostępne u dentystów. Niestety mało kto wie, którą z nich lepiej wybrać. Jak to zatem wygląda? Lepsze i skuteczniejsze będzie wybielanie zębów nakładkowe czy laserowe?

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie zębów przy pomocy nakładek wybierane jest zdecydowanie najczęściej, a to za sprawą niższej ceny niż w przypadku wybielania laserowego. Na czym jednak polega, a przede wszystkim, czy jest skuteczne?
Podstawową czynnością, którą trzeba wykonać, jest udanie się do dentysty, który dokładnie oczyści zęby, a także naprawi ich uszkodzenia, jeśli takie występują. Następnie zostanie pobrany odcisk naszych zębów, aby wykonać z niego idealnie dopasowaną nakładkę. Otrzymaną nakładkę na zęby trzeba zakładać na noc, przez około 14 dni. Uwalniany z nich środek będzie wchodził w reakcję chemiczną z zębami, sprawiając, że zaczną się one oczyszczać z zabrudzenia, które je barwi. Wadą tego rozwiązania jest wysokie ryzyko powstawania nadwrażliwości zębów. Jeśli chodzi o skuteczność, to pierwsze widoczne efekty można uzyskać już po około 2 dniach.

Wybielanie laserowe

Drugim sposobem na to, aby wybielić swoje zęby, jest zastosowanie nowoczesnej metody laserowej. Na czym ona polega i czym się konkretnie charakteryzuje?

Podobne jak w przypadku metody nakładkowej, podstawową czynnością przed zabiegiem jest dokładne wyczyszczenie i wyleczenie wszystkich zębów. Gdy tak się stanie, nakładany jest w gabinecie stomatologicznym na zęby specjalny żel, który ma chronić przed negatywnym działaniem środka wybielającego. Żel następnie zostaje utwardzony poprzez zastosowanie lampy generującej światło UV. Kolejną czynnością jest nałożenie na zęby preparatu, który ma silne działanie wybielające. Na koniec pozostaje już tylko naświetlanie zębów niebieskim światłem pochodzącym z lampy LED lub lasera diodowego.
Czas trwania tego zabiegu to około 15 minut. W zależności od tego, jaki efekt bieli chce się uzyskać na zębach, zabieg powinien być kilkukrotnie powtórzony. Jest to więc zabieg szybki, dający właściwie natychmiastowe efekty, lecz oczywiście również dość drogi.