Jak-najlepiej-wybielic-zeby

Bardzo wiele osób w ostatnim czasie ma poważny problem ze swoim uzębieniem. Coraz częściej pijemy bardzo dużo kawy oraz herbaty, jak również wiele osób nie odmawia sobie palenia papierosów, a to niestety szkodzi naszym zębom. Choć może nie powoduje powstania próchnicy, nie powinniśmy zapominać o tym, że przyczynia się do zmiany ich koloru. Co możemy w tym przypadku zrobić?

Po co wybiela się zęby?

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy w końcu cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nie zawsze nasze zęby będą miały odpowiedni kolor i tym samym nawet gdy będą ładne i proste, ich kolor będzie pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego wybielanie zębów jest tak bardzo popularne, ponieważ w tym przypadku możemy bardzo szybko zmienić ich kolor bez większej ingerencji i tym samym sprawić, aby po tym zabiegu wyglądać jak gwiazda filmowa. Jakie są metody wybielania zębów? Jak najlepiej wybielić zęby?

Metody wybielania zębów

Warto pamiętać, że metod wybielania zębów jest kilka. Jeżeli chcemy wykonać to we własnym zakresie, możemy między innymi zdecydować się na wybielanie za pomocą specjalnych preparatów, które kupimy w drogerii. Wystarczy nanieść je na zęby i odczekać określony czas. Są dostępne także nakładki działające na zasadzie ultrafioletu, które w połączeniu z szyną wypełnioną specjalnym preparatem, może dać nam doskonały efekt.

Wybielanie zębów u dentysty

Jednak coraz więcej osób decyduje się także na wizytę u dentysty, ponieważ do końca nie wie, jak najlepiej wybielić zęby. Bez wątpienia jest to najbardziej bezpieczna metoda w szczególności, jeżeli mamy wrażliwe zęby. Stomatolog nakłada na zęby żel i jest on kolejno naświetlany specjalną lampą. Dzięki temu nie tylko możemy wybielić zęby, ale dodatkowo pozbyć się między innymi przebarwień nie tylko na powierzchni zębów, ale także we wnętrzu zębiny.

Domowe sposoby wybielania zębów

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo wielu stomatologów nie poleca domowych metod wybielania zębów. Nie dzieje się tak, ponieważ lekarze chcą po prostu zarobić na nas, ale powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli mamy bardzo nadwrażliwe zęby, a przykładowo nie mamy o tym pojęcia, takimi domowymi metodami możemy po prostu uszkodzić sobie jeszcze bardziej szkliwo zębów. Tym samym nasze zęby staną się jeszcze bardziej wrażliwe, a może także się okazać, że każdy posiłek będzie nam sprawiał ból.

Dlatego jeżeli decydujemy się na domowe sposoby wybielania zębów powinniśmy w tym przypadku pamiętać o tym, aby upewnić się wcześniej, że stan naszej jamy ustnej nam na to pozwala. Do popularnych metod zalicza się między innymi szczotkowanie jamy ustnej sodą oczyszczoną. To właśnie za jej pomocą będziemy mogli szybko wybielić szkliwo. Bardzo często na rynku można spotkać także wiele elektronicznych nakładek na zęby, które pomogą także nam je bardzo szybko wybielić. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że jeżeli nie będą one odpowiednio przetestowane oraz jeżeli nie będą posiadały atestu może się okazać, że przykładowo także nam zaszkodzą.