Do czyszczenia zębów najlepiej sprawdza się szczoteczka soniczna, czyli urządzenie bazujące na nowoczesnej technologii, skuteczne i jednocześnie delikatne. Polecają ją dentyści, jest uniwersalnym wyborem dla każdego. Warto dowiedzieć się, co daje szczoteczka soniczna do zębów, czyli dlaczego warto jej używać na co dzień.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna wygląda jak zwykłe urządzenie elektryczne, ale jej możliwości są zdecydowanie większe. Działa bezprzewodowo, ale wymaga do pracy energii elektrycznej. Na jednym ładowaniu działa przez długi czas, zwykle przez tydzień przy codziennym użytkowaniu. Szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla zębów i dziąseł, nie trzeba martwić się o uszkodzenie szkliwa ani dziąseł, co zdarza się nierzadko podczas szorowania akcesorium manualnym. Za pomocą szczoteczki sonicznej możliwe staje się dokładne wyczyszczenie zębów, wypolerowanie ich, wypłukanie osadów i resztek jedzenia. Przeciwdziała gromadzeniu się kamienia nazębnego, zmniejsza się także ryzyko rozwoju chorób przyzębia i stanów zapalnych w jamie ustnej.

Budowa szczoteczki sonicznej

Budowa szczoteczki sonicznej nie jest skomplikowana, w dużej mierze wygląda tak samo, jak w zwykłych modelach elektrycznych. Oczywiście można liczyć na dodatkowe funkcje, które wynikają z zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W przypadku szczoteczki sonicznej włosie wykonuje ruchy wymiatające, co jest wręcz polecane przez stomatologów. Zachodzi zjawisko kawitacji, wytwarzają się mikrobąbelki na skutek wibracji przez fale dźwiękowe, kontakcie ze śliną i pastą do zębów. Wszystko to sprawia, że czyszczenie uzębienia przebiega bardzo dokładnie, zostają usunięte zanieczyszczenia i resztki pokarmowe z trudno dostępnych miejsc.

Mycie zębów szczoteczką soniczną to gwarancja, że szczeliny międzyzębowe zostaną wolne od osadów i bakterii. Urządzenie bazuje na technologii ruchu wymiatająco-pulsacyjnego, składa się z elektrycznego silnika, płyty sterowniczej, akumulatora, przycisków i cewki indukcyjnej ładowarki. Prędkość głowicy uzyskuje do nawet 90 tysięcy ruchów na minutę, bez konieczności energicznego szorowania i niszczenia szkliwa.

Co daje szczoteczka soniczna do zębów, czyli jej największe zalety

Jeśli ktoś nadal nie wie, co daje szczoteczka soniczna do zębów, to warto się dowiedzieć, najlepiej z własnego doświadczenia, czyli poprzez jej użytkowanie. Można liczyć na wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, których na próżno szukać w zwykłych szczoteczkach elektrycznych. Jest wiele trybów pracy do wyboru, czyli przykładowo tryb wybielający, do wrażliwych zębów, masujący dziąsła, polerujący. Kolejnym plusem będzie smartimer, czyli zegar służący do automatycznego odmierzania czasu.

Użytkownik jest informowany co 30 s o zmianie miejsca szczotkowania, a po 2 min urządzenie kończy pracę i się wyłącza. Jest także bardzo praktyczna opcja, czyli czujnik siły nacisku, co przeciwdziała zbyt mocnemu dociskaniu szczoteczki do szkliwa. Można liczyć także na wskaźnik stanu naładowania baterii, moduł bluetooth do łączenia się ze smartfonem.