jak-sie-wstawia-implanty-zebow

W ostatnim czasie bardzo wiele osób zwraca dużą uwagę na swoje uzębienie. Z pewnością każdy z nas niezależnie od wieku chce, aby uśmiech prezentował się tak doskonale jak gwiazdy z Hollywood. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że takie osoby bardzo dużo pracy wkładają w swój wygląd. Zatem jak można mieć piękne i białe zęby?

Czym są implanty zębów?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli na co dzień pomimo systematycznej pielęgnacji nie możemy cieszyć się z atrakcyjnego uśmiechu, nic straconego. Obecnie jest bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań, za pomocą których nawet w dojrzałym wieku możemy zyskać atrakcyjny i promienny uśmiech.

Jest to możliwe nawet w przypadku, gdy nie mamy zbyt wielu swoich naturalnych zębów. Coraz częściej wiele osób pomimo systematycznej pielęgnacji jamy ustnej ma bardzo poważny problem ze zdrowiem, ponieważ przydarzają się coraz częściej choroby dziąseł oraz zębów. Na skutek takich zmian możemy nawet utracić zęby, co na pewno zaniży naszą samoocenę. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że aktualnie możliwe jest wstawienie różnorodnych implantów, które są tak dobrze wykonane, że tak naprawdę będą wyglądały jak nasze naturalne uzębienie.

Na pewno bardzo modne w ostatnim czasie stały się implanty. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest trwałe, jak również wygląda bardzo estetycznie. Warto pamiętać, że implanty zębów to nic innego jak mała proteza zębowa, która może obejmować jeden ząb lub też kilka. Należy wiedzieć, że składa się z korony zęba, czyli części, która jest tuż nad dziąsłem oraz która jest dla nas widoczna.

Kolejno korona jest osadzona na specjalnym trzpieniu wykonanym z materiału kompozytowego, a na końcu jest specjalna śruba, którą wkręca się implant do kości. Dlatego jak już wcześniej wspomniano jest to bardzo trwałe rozwiązanie, ponieważ jeżeli nasz sztuczny ząb zostanie wkręcony na stałe do kości, nie będziemy mogli go wyciągać przykładowo do spania, jak zwykłą ruchomą protezę. Bardzo wiele osób chciałoby się na to zdecydować, jednak nie wie jak się wstawia implanty zębów. Wokół tego zabiegu zrodziło się wiele mitów, jednak nie ma się czego obawiać.

Wstawianie implantów zębów – etapy zabiegu

Na pewno wielu pacjentów zastanawia się, jak się wstawia implanty zębów, ponieważ jest to dość złożony proces. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu pacjent jest na specjalnej wizycie podczas której lekarz ocenia stan jamy ustnej i kwalifikuje do wykonania implantów. Cały zabieg przebiega w kilku etapach, mianowicie na początku następuje wszczepienie całego implantu, kolejno wkręcona zostanie śruba i na samym końcu umocowana jest korona zęba. Tuż po zabiegu musimy także odbyć kilka wizyt kontrolnych.

Jak dbać o implant zęba po zabiegu?

Na pewno powinniśmy pamiętać o tym, że o implanty zębów powinniśmy dbać tak samo, jak o swoje własne zęby. Jest to bardzo ważne aby je systematycznie szczotkować, ponieważ tylko dzięki temu nie osadzi się na nich płytka nazębna, jak również czyścić przestrzenie nicią dentystyczną. Dla osób użytkujących implanty polecany jest także irygator, którym na co dzień możemy strumieniem wody pod ciśnieniem przemyć również te protezy.