Czy-można-wybielać-zęby-w-ciąży?

Wiele kobiet w ostatnim czasie zwraca szczególną uwagę na swój wygląd. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to bardzo ważne, ponieważ to jak na co dzień się czujemy, znacznie wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego w szczególności dbamy między innymi o swoje uzębienie. W jaki sposób sprawić, aby zyskać Hollywoodzki uśmiech? Jak możemy dbać o nasze zęby?

Wybielanie zębów, a ciąża

Na pewno każda z Pań marzy o pięknym uśmiechu, jednak tak naprawdę nie mamy pojęcia, w jaki sposób to osiągnąć. Ważne są oczywiście systematyczne kontrole u dentysty, ponieważ tylko dzięki temu możemy na bieżąco wychwycić wszelkie ubytki oraz próchnicę. Jednakże wiele osób marzy w szczególności o białych zębach. Z pewnością taki model przybył do nas z zachodu, gdzie nie tylko wiele kobiet, ale także i mężczyzn decyduje się na między innymi wybielanie zębów.

Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ to dzięki temu można liczyć na doskonały wygląd naszego uśmiechu, który na pewno przyciągnie spojrzenia innych osób. Wbrew pozorom wybielanie zębów nie jest zbyt trudnym zabiegiem. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim wybrać odpowiednie rozwiązanie w zależności od tego, czy mamy przykładowo nadwrażliwe zęby oraz jaki efekt powinniśmy uzyskać. Na pewno najlepiej taki zabieg wykonać w gabinecie dentystycznym, ponieważ to właśnie w takich warunkach będzie on najbardziej bezpieczny. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli jeszcze nigdy nie robiliśmy takich zabiegów na własną rękę nie mamy tak naprawdę pewności, w jaki sposób zareagują nasze zęby na preparaty do wybielania ze sklepu.

Bardzo wiele kobiet również w ostatnim czasie zastanawia się, czy można wybielać zęby w ciąży. Jest to dość popularne pytanie, ponieważ kto by nie chciał prezentować się doskonale nawet będąc w błogosławionym stanie. Z pewnością każda z kobiet nadal chce dbać o swój perfekcyjny wizerunek. Warto przede wszystkim zapytać naszego lekarza ginekologa, który prowadzi ciążę lub też stomatologa, czy można wybielać zęby w ciąży. Na pewno nim zdecydujemy się na taki zabieg, bardzo ważna będzie wcześniejsza konsultacja.

Niestety praktycznie wszyscy lekarze, niezależnie od specjalizacji są zgodni i odradzają ciężarnym kobietom wybielanie zębów w ciąży. Nie warto więc podejmować takiego ryzyka, jeżeli cokolwiek mogłoby zaszkodzić naszemu dziecku. Jednak jeżeli już urodziłyśmy, czy wówczas możemy zdecydować się na taki zabieg?

Czy można wybielać zęby podczas karmienia piersią?

Na pewno po ciąży wiele kobiet chce, aby wyglądać tak samo doskonale jak przed tym często trudnym okresem. Dlatego coraz więcej Pań nawet w przypadku karmienia piersią decyduje się na wybielenie zębów. Czy rzeczywiście jest to dobry pomysł?

Niestety jak pokazują najnowsze badania, takie zabiegi mogą zaszkodzić naszemu dziecku, ponieważ choć nie nosimy go pod sercem, wciąż pije mleko matki. Nie warto ryzykować, aby do naszego pokarmu przedostały się jakieś szkodliwe substancje, ponieważ w tym przypadku możemy bardzo szybko zaszkodzić dziecku.