Przebarwienia miedzy zebami jak usunac

suwanie przebarwień to nie tylko zabieg czysto estetyczny, ponieważ w wielu przypadkach przebarwienia te oznaczają rozwój próchnicy. Przebarwienia miedzy zebami jak usunac?

Co powoduje przebarwienia zębów?

Na wstępie należy zaznaczyć, że każdy człowiek ma różne cechy charakterystyczne i nikt nie jest taki sam. Dotyczy to również koloru zębów, ich odcienia. Część ludzi będzie miała białe zęby, a część bardziej żółte. Wszystko to wynika z genetyki. Naturalny kolor to jedno, a drugie to jego zmiana w czasie trwania życia. Zmiana barwy zębów może być wynikiem złej diety, higieny oraz wystąpienia różnych chorób. Osoby, które palą papierosy, piją duże ilości kawy lub herbaty muszą liczyć się z tym, że na zębach pojawią się nieestetyczne przebarwienia, które mogą zostać usunięte tylko w gabinecie stomatologicznym. Co ważne, przebarwienia takie to nie tylko pogorszenie wyglądu zębów. Warto być świadomym tego, że zęby, które pokryte są plamkami w różnych rozmiarach i kolorach, są po prostu chore. Choroby te mogą mieć różne podłoże, dlatego też warto wiedzieć, co zrobić, aby uniknąć kosztownego leczenia, które ponadto może być mało komfortowe. Każdy, kto chce zachować zdrowy i piękny uśmiech, musi być świadomy tego, że zęby wymagają odpowiedniej opieki. Należy pamiętać o tym, aby szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Równie ważne są regularne wizyty u stomatologa, w celu przebadania nieprawidłowości. Takie wizyty powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w roku, dzięki czemu lekarz będzie mógł spokojnie przebadać zęby i wykryć wszelkie nieprawidłowości. Jeśli chodzi o dzieci, to powinny być one przyprowadzane przez rodziców i opiekunów prawnych nawet raz na kwartał. Przebarwienia miedzy zebami jak usunac?

Przyczyny powstawania przebarwień zębów

Przebarwienia miedzy zebami jak usunac? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy w pierwszej kolejności wyjaśnić, jakie są przyczyny powstawania przebarwień. Oprócz zewnętrznych czynników takich jak brak higieny, spożywanie kawy i herbaty czy też palenie papierosów, mogą to być również przyczyny związane z demineralizacją. Z czego zrobione jest szkliwo? Szkliwo powstaje z połączenia wielu minerałów i pierwiastków, takich jak: magnez, fluor, potas. Mając to na uwadze, warto dojść do wniosku, że należy dbać o to, aby poziom tych składników w organizmie powinien być na stałym poziomie. Każdy, kto chce być pewnym, tego, że zęby są zdrowe, powinien regularnie konsultować się ze stomatologiem, który będzie mógł ocenić stan zębów. Przyczyny wewnętrzne są niestety trudniejsze do usunięcia, ponieważ ząb atakowany jest od środka, co niestety wiąże się z wieloma problemami. Ciekawostką jest fakt, że zęby mogą przebarwiać się, ponieważ w czasie ciąży, nasze matki zażywał leki, które w swoim składzie zawierały spore ilości żelaza. Zęby mogą zmienić barwę również dlatego, że pacjent chory jest na niedrożność przewodów żółciowych. Zęby wtedy stają się zielone, a barwa ta z czasem przechodzi w brąz. Co ważne, zaburzenia hormonalne również mogą być przyczyną wystąpienia zmiany koloru zębów. Wiele osób musi zażywać leki, które również mogą przebarwiać zęby. Jest to beznadziejna sytuacja, jednakże wiadomo, że leki działają kosztem czegoś. Najczęściej przebarwienia takie mają żółte lub brązowe kolory. Barwa ta może mieć różną intensywność, zależną od tego, jak dużo leków się przyjmuje oraz od tego, co znajduje się w ich składzie.
Przebarwienia miedzy zebami jak usunac? Warto znaleźć odpowiedź na to pytanie, ponieważ przebarwienia da się usunąć za pomocą sprawdzonych metod, dzięki którym każdy będzie mógł na nowo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Niezależnie od tego, jaka metoda zostanie wybrana, można być pewnym tego, że kolor zębów zostanie przywrócony.

Jak usunąć przebarwienia?

Osoby, których zęby zmieniły kolor, chcą jak najszybciej doprowadzić do stanu sprzed zmian. Co należy zrobić? Jeśli są to przebarwienia, które powstały na skutek działań zewnętrznych, to można spróbować środków dostępnych w aptekach czy też sklepach. Na uwagę zasługuje fakt, iż w ten sposób mogą zostać wyeliminowane tylko małe plamki, które pojawiły się krótki czas temu. Niestety jedynymi działającymi środkami będą te ściśle przeznaczone do wybielania zębów, które są rekomendowane przez stomatologów. Aby zachować stale białe zęby, warto wybrać pasty wybielające, które można traktować jako środek doraźny stosowany na co dzień. Niestety nie zawsze domowe metody będą skuteczne, ponieważ w przypadku silnie przebarwionych zębów należało będzie stawić się u dentysty, który będzie musiał wykryć przyczynę zmiany kolorów zęba. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna zmiany barwy zębów, można być pewnym tego, że ich kolor może zostać przywrócony. Przebarwienia miedzy zebami jak usunac? Najlepszą metodą będzie skorzystanie z zabiegu usuwania przebarwień, który polega na tym, że stomatolog pokrywa zęby specjalnym środkiem wybielającym, który należy naświetlić za pomocą światła LED, halogenów lub też lasera. Jest to metoda niezwykle skuteczna i pierwsze zmiany pojawiają się od razu po zabiegu.