Licowka-kompozytowa

Atrakcyjny uśmiech to w ostatnim czasie marzenie wielu osób. Nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że coraz częściej natura nie obdarowała nas zbyt pięknym zgryzem. Jednak za pomocą nowoczesnej stomatologii i implantologii możemy bardzo szybko to zmienić. Na jakie rozwiązania w tym przypadku warto się zdecydować?

Licówki kompozytowe – charakterystyka

Kosmetyka jamy ustnej w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ możemy bardzo szybko sprawić, że nasze uzębienie będzie prezentowało się doskonale nawet, gdy natura nas hojnie nie obdarzyła. Bardzo dobrym pomysłem jest między innymi licówka kompozytowa, za pomocą której można bardzo szybko poprawić wygląd naszych zębów i zyskać piękny, wręcz często nazywany przez wielu specjalistów „hollywoodzki” uśmiech.

Kiedy się zdecydować na licówki?

Przede wszystkim licówka kompozytowa to doskonały pomysł dla osób, których naturalne zęby nie prezentują się zbyt dobrze. Nie jest to oczywiście w żadnym wypadku implant, który jest umieszczany po usunięciu poprzedniego zęba, a jedynie niejako specjalna nakładka na zęby. Licówka kompozytowa jest przyklejana do powierzchni naszego zęba na stałe. Może zmienić diametralnie ich wygląd, ponieważ zyskujemy zupełnie nową powierzchnię.

Jest to na pewno doskonały pomysł dla osób, które przykładowo mają wyleczone zęby kanałowo. W takich przypadkach ząb lubi po pewnym czasie się przebarwić. Dlatego jeżeli jeszcze jest on z przodu i jest bardzo widoczny, możemy zdecydować się na założenie licówek. Wybierając takie rozwiązanie, możemy także mieć od razu bielszy uśmiech oraz równe uzębienie. Bardzo dużo kobiet, gdy znacząco powiększy swoje usta, decyduje się także na powiększenie zębów poprzez założenie licówek kompozytowych. Możliwości jest bardzo wiele i taka kosmetyka zębów może być wykonywana w różnych przypadkach.

Licówki kompozytowe – cena

Na pewno bardzo wiele osób zastanawia się, jaka jest cena licówek kompozytowych. W tym przypadku powinniśmy pamiętać, że tak naprawdę w dużej mierze jest to uzależnione od wykorzystanego materiału. Jednak również należy wziąć pod uwagę fakt, że renomowane laboratoria życzą sobie za taką usługę znacznie więcej. Dlatego wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się podczas wizyty u stomatologa. Jednak zazwyczaj cena licówek kompozytowych waha się w granicach około 250 do 350 złotych za jeden ząb. Warto przygotować się finansowo na taki zabieg.

Zdecydowanie licówki kompozytowe w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ to właśnie dzięki nim można bardzo szybko zadbać o piękny uśmiech. Nie powinniśmy zapominać o tym, że wybór wśród licówek kompozytowych jest bardzo duży. Warto więc znaleźć doświadczonego stomatologa, który dobierze nam odpowiednie rozwiązanie w stosunku nie tylko do rozmiarów naszych zębów, ale także do naszej urody. Zbyt duże licówki wyglądają bardzo nienaturalnie, dlatego aby osiągnąć jak najlepszy efekt, powinniśmy zdecydować się na ich bardziej naturalny wygląd.